The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 30-07-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Пълнене на мастилници на HP deckget 5550 серия

Имам проблем при пълненето на въпросните мастилници на този принтер. Те всъщност са хем мастилници, хем глави. Свърши ми първо черната мастилница, после ми изчезна и червения цвят. Купих от офис 1 китове за пълнене REFILL KIT и за черната мастилница и за цветните. Китовете са точно за тези глави. Изпълних всичко дето беше написано по книжката за пълнене и нищо не стана. Пълня отгоре, отдолу дето е главата, помалко изтича. Като ги сложа на принтера и му дам почистване на главите така ги омазва с мастило, че няма и как. Сега ми се появи червеното, но загубих жълтото, въпреки, че пълних и трите ванички. Най-учудващото е че като го пусна да принтира се появява един прозорец с това, колко са пълни мастилниците. След зареждането мастилниците, които ми се показват на прозореца си остават празни. Къде е проблема. Аз ли бъркам нещо или това мастило е пълен боклук. Че и към 50 лв се изръсих за него. Да бях си взел нови мастилници щях да дам 100 лв, но поне проблеми нямаше да имам.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30-07-2008
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 785
Благодари: 52
Получил благодарност:
167 пъти в 98 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране Re: Пълнене на мастилници на HP deckget 5550 серия

И аз правих тази операция преди седмица и ми показва само чяерното за пълно, даже червеното отначало тръгва за малко и спира.Е поне дадох много по-малкко пари за цветове.
Моя е от тия 3в1 ама и при мен нещо куца.На мойте игли пише че се забиват докрай в мастилницата и се вадят 3мм.После мн.бавно се сипва колкото пише че побира ама пак не ми ги разпознава като пълни.Не че не ми върши работа ама не е като оригиналното.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30-07-2008
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране Re: Пълнене на мастилници на HP deckget 5550 серия

Не ми е ясно защо се занимавате с тези неща ,когато едно пълнене (от хора дето с това си изкарват хляба) е към 15лв. за мастилница!!!
Ако се прави всичко точно - не би трябвало да има проблеми ,а за да не показва че е празна след зареждане - има процедура за т.н. нулиране!!!(не е задължително - може и без тази екстра)
Може да направиш справка при братушките - те са царе в тази дейност!!!
http://www.megalink.ru/~kotov/zapravka.htm
http://www.servicemanuals.ru/download/hp/hp6566.htm
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30-07-2008
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 785
Благодари: 52
Получил благодарност:
167 пъти в 98 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране Re: Пълнене на мастилници на HP deckget 5550 серия

браво Генту,винаги съм знаел че на тебе може да се разчита
Първия линк е точно за мойте мастилници и си нулирах цветната още с първото тиксо.Ако намеря празна спринцовка ще се пробвам да обезвъздуша червеното че с уста не е добре засега и ми спира при натоварване.А идеята с пълнене във фирма ми идва скъпо ако това е цена на 1 цвят. Мойте 3 цвята са 8лв(комплект!) и 9лв за черното за 3 пълненя всяко на Fullmark.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30-07-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Пълнене на мастилници на HP deckget 5550 серия

Много ти благодаря бай Генту. Тия линкове са ценни. Междувременно днес пак ръгах иглите из мастилниците и после като по чудо черната прописа за сега добре и няма да я пипам повече. Дано да е за дълго. А иначе проблема с цветните остана, но ще се помъча и с тях според описанието. За сега прекъсват при писане. В крайна сметка човек се учи докато е жив. Купих китовете, защото ми казаха, че можело с тях 3 пъти да заредиш и са прави. Това обезвъздушаване не ми стана ясно за какво се прави и как точно. Явно при мен проблема е от там.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 31-07-2008
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране Re: Пълнене на мастилници на HP deckget 5550 серия

Цитирай:
Това обезвъздушаване не ми стана ясно за какво се прави и как точно.
-задържането на мастилото да не изтече самопроизволно и да омаца
всичко се осъществява главно по два начина - единият е с т.н под налягане като се оставят малки калибрирани отвори за проникването на въздух в резервоара ,достатъчни за нормално изтичане на мастилото при печат без да се получава вакум и прекъсване и без да тече самопроизволно!Другият метод е като в резервоарът се поставя порест материал (гъба) която задържа мастилото и възпрепятствува самопроизволното му изтичане през дюзите и в същото време пропуска необходимото количество когато се печати!
Прекъсванията се получават в първият случай когато калибрираните отвори са напълно запушени(затворени) ,а във вторият случай когато т.н. "гъба" не е равномерно напоена при пълненето!
Отстраняването на тези два проблема се осъществява на практика с т.н. "обезвъздушаване"!!!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 31-07-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Пълнене на мастилници на HP deckget 5550 серия

Благодаря, баце. Моята мастилница има такива отвори, направени с едни тънки каналчета. Явно проблема при мен е неравномерното напояване на гъбите. Като го оставя една нощ на другия ден първия лист излиза добре. После започват да изчезват цветовете ту единия ту другия. Поне черната върви за сега като хората.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 31-07-2008
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 785
Благодари: 52
Получил благодарност:
167 пъти в 98 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране Re: Пълнене на мастилници на HP deckget 5550 серия

надуй с нещо въздух през дупката за пълнене докато не потече обилно отдолу на главата и го попий със салфетка леко.
Мойто червено за сега тръгна но не съм печатил много.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 01-08-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Пълнене на мастилници на HP deckget 5550 серия

Проблема, явно е бил от това, че не са се били напоили дунапренчетата вътре. Пише малко и спира. Сега ги тъпках леко с иглата, докато спря да излиза въздух и работи. Но е хубаво да се изчака няколко часа като се сложи главата в принтера и тогава да се печата.
Бях помислил, че съм повредил главите нещо. Но като се замисля май си е най-добре с нови мастилници. Все пак и тези до безкрай не могат да се пълнят. Идва време да се хвърлят на боклука и да се купят нови. Новото си е ново.
Благодаря на всички помогнали.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27-10-2008
Аватара на nikec
nikec nikec не е на линия
В пенсия
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Разград
Мнения: 729
Благодари: 18
Получил благодарност:
815 пъти в 101 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 2
По подразбиране Re: Пълнене на мастилници на HP deckget 5550 серия

По принцип в китчетата които си купувате за зареждане трябва да имате пластмасова стойка, четири години се занимавам вече с това и тъпча на клиентите разпечатвам отгоре лепенката и тъпча през дупката докато се покаже леко мастило отгоре, след това връщам лепенката и поставям глажата на стойката после само със една спринцовка(при махната игличка) извърпвам съвсем малко мастило а и с него въздуха който се е образувал докато съм зареждал мастилото и тва е цялата процедура.
Ако някой иска да си запази непокътната лепенката може да направи с помоща на поялник дупка в дясната част на главата горе в дясно и да тъпче от там след това се запушва със силикон, естествено ще ви трябва и пистолет който да го нагрее достатъчно и размекне..... повтаряте процедурата със стойката и сте готови.
И един номер ако не ви вижда главите, изтърквате контактчетата отпред на главата с гумичка за молив и тогава слагате.
Не забравяйте да поставяте главата в торбичка веднага след като свърши защото иначе рискувате да засъхне и да правите процедури с потапяне в кола, звукови ванички, гъбичка с веро и т.н. Печатайте поне по един ред на ден и гаранция че главата може да я зареждате най малко 4 пъти аз съм достигал до 9 пъти с номер 45 на HP.

Edit: някой от този форум ако има нужда от помощ за зареждане на Касети за лазерни принтери винаги може да попита тук и да бъде сигурен че ще помогна. Няма да ви карам да пробивате с поялник и да махате през дупката остатъчния тонер, мога да обясня как се премахва всяка част от касетата до достигане на самата тапа за зареждането.
Трябва ми само картинка на касетката за да си я представя и обясня.
__________________
forum.ludogorec.com

Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
5550, deckget, hp, мастилници, на, Пълнене, серия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Voltel MX серия shemetcho YU-MA-TU / VOLTEL 15 12-12-2010 15:47
Eurosport 2 ще излъчва мачоветe на БГ Тренто, Кунео и цялата Серия А1 в България ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 20-10-2010 14:58
Италия Серия А dido sat 2010 ДИРЕКТНИ ИЗЛЪЧВАНИЯ 8 12-09-2010 19:52
ТВ+ предава мачовете от Серия “А” Джак СПОРТ 1 31-08-2010 14:31
"Булсатком" преговаря и за Серия А ТИНТИН Новини 8 23-08-2009 16:05


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.