The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 03-02-2012
Аватара на color
color color не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 152
Благодари: 10
Получил благодарност:
28 пъти в 16 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране Въпрос към запознатите с ATI видеокартите

Досега винаги съм бил с NVidia и понеже си смених днес видеото с HD6450 имам нужда от малко помощ. Как да направя така, че като клонирам дисплея към TV когато пусна VLC плеъра, на екрана на телевизора да тече филма а аз да си работя на компа? Нещо не мога да се ориентирам, сега каквото е на монитора, това и на телевизора.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 03-02-2012
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Инсталираш последните драйвери и инструменти AMD Catalyst за твоята видеокарта - http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx
След това настройваш телевизора да ти е като втори монитор - има няколко опции - дали ще клонира първият монитор (доколкото разбирам сега си в този режим) и дали ще разшири първият монитор. По спомени имаше още няколко възможности, но от 1-2 години не съм с ATI и не помня кои бяха.
Аз избирах опцията да разшири първият монитор - така с мишката може да преместиш едно приложение от единия екран на другия екран.
Не знам VLC преъра дали има такава възможност, защото гледам през медийният център XBMC, но има приложения (XBMC е такова) на които в настройките на самото приложение може да се зададе на кой монитор да се отваря. Така аз съм задал XBMC да се отваря винаги на вторият монитор (телевизора) на пълен екран. Така с едно натискане на бутона дистанционното, се отваря XBMC на екрана на телевизора, без да местиш прозорци с мишката.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 03-02-2012
Аватара на vgavrilov
vgavrilov vgavrilov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: Благоевград
Мнения: 166
Благодари: 12
Получил благодарност:
36 пъти в 24 поста
Сваляния: 65
Ъплоуди: 6
По подразбиране

За Windows XP
Пробвай с catalyst control center

Аз ползвам само драйвърите за windows-а и:
Desctop с десен бутон - Properties - Settings - има отметка Extend my Windows ... това ще "удължи" десктоп-а, и като псунеш филм-че, го влачиш с мишката в дясно към телевизора.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 03-02-2012
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране

включваш компа към ТВ и го пускаш,би трябвало образа сам да се разпознае в режим "дуал вю" или както е там на англииски.Това означава десктоп на компа с иконки и само картинка на ТВ.Ко вече си го променил избери този режим.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 03-02-2012
Аватара на iivailo
iivailo iivailo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: София, Видин
Мнения: 82
Благодари: 58
Получил благодарност:
27 пъти в 20 поста
Сваляния: 240
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Този режим на работа, който описваш при АТИ картите се казва Clone.
За да пуснеш картата ти да работи в този режим трябва да отидеш в Catalyst Control Center -> Display Manager -> Display Properties.
Обикновено при свързване на 2-ри монитор/ТВ картата работи в режим Extend. Трябва да смениш режима като изключиш и включиш отново втория дисплей(това става чрез дърпане с мишката на иконата на телевизора). Другия вариант да смениш режима на работа е като кликнеш върху ТВ-то и посочиш режима(в случая това е Clone).

Като направиш това на ТВ-то ти ще виждаш същото като на монитора, но видеото няма да ти се разпъва на телевизора. За да ти се разпъва видеото трябва да отидеш в Catalyst Control Center -> Video -> Theater Mode и от падащото меню да избереш in Theater(full screen).

След като направиш това би трябвало всичко да ти работи. При VLC и при други player-и може да не ти разпъва видеото на ТВ-то. Това зависи от Video Render-а, който използва player-а. Видеото се разпъва само ако player-а използва Overlay Video Render, Video Mixing Render 7 и Video Render.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на iivailo за този полезен пост :
color (03-02-2012)
  #6  
Стар 03-02-2012
Аватара на color
color color не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 152
Благодари: 10
Получил благодарност:
28 пъти в 16 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iivailo Вижте мненията

Като направиш това на ТВ-то ти ще виждаш същото като на монитора, но видеото няма да ти се разпъва на телевизора. За да ти се разпъва видеото трябва да отидеш в Catalyst Control Center -> Video -> Theater Mode и от падащото меню да избереш in Theater(full screen).

След като направиш това би трябвало всичко да ти работи. При VLC и при други player-и може да не ти разпъва видеото на ТВ-то. Това зависи от Video Render-а, който използва player-а. Видеото се разпъва само ако player-а използва Overlay Video Render, Video Mixing Render 7 и Video Render.
Точно това ми трябваше, благодаря колега!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ati, видеокартите, Въпрос, запознатите, към


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос за СКК daniordanov Оператори в гр. СОФИЯ 10 27-12-2011 23:37
Въпрос за HBO Дедо Ачо КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 3 23-02-2011 22:48
Въпрос петър05 ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 01-02-2011 20:14
Въпрос petar_1997 КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 4 18-08-2010 13:12
Въпрос за 1W alex78 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 1 18-06-2010 00:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:49.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.