The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #861  
Стар 17-03-2018
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,369
Благодари: 2,633
Получил благодарност:
1,764 пъти в 896 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Например, на бул.Европа от кръговото посока центъра.
Не помня кои вериги бяха, загледах само цените и не само на една видях такива ниски цени.
Преди като съм минавал оттам си държаха дебелите цени, но една година след като Марешки отвори неговата, явно доста им е намалял оборота и за да прецакат Марешки могат само да държат неговите цени.
Така хората защо да ходят при него, като могат да сипят на същите пари по-близо до тях.

__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #862  
Стар 17-03-2018
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,419
Благодари: 1,049
Получил благодарност:
1,054 пъти в 688 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Вход от кога се превежда "влизам" а не "entrance"
Само кеш за разбиращите български.
Точно 100 метра преди марешки цените същите и ти зареждат.

AdBlue няма, то и камиони не зареждат там
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #863  
Стар 17-03-2018
швепса швепса е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 481
Благодари: 80
Получил благодарност:
230 пъти в 139 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Снощи зарадих на Марешки. При нас пропан бутан е 89ст. Тук много скъпо.
Отговори с цитат
  #864  
Стар 17-03-2018
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,429
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,369 пъти в 662 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Съвсем целенасочено зареждам на Марешки, въпреки, че преди неговата има друга на същите цени. Собственикът на тази другата, месец и половина преди да отвори Марешки, обясняваше как е изключено да се продава на по-ниски цени, видиш ли, защото значело фалит. Моментът, в който Марешки отвори в Пловдив, цените паднаха с 20-30ст. и държи година и половина неговите цени, пък не е фалирал... Явно печелят и на тези цени, но баламурниците вярват на тея приказки. Пак казвам, че колата не се оплаква от нафтата, а е Евро 5. Ако е кофти, все нещо щеше да се чуе за 25000км. На последното обслужване, направиха цялостна проверка и дюзите на четирите цилиндъра бяха с никакви отклонения 1.02, 1.01, 0.99, 1.00. Това са данни на нови дюзи. Виждал съм дюзи с отклонения по 2.30 и колите пак си работят. Ако има примеси в нафтата, които вредят, щеше да има сериозни отклонения, както и проблеми с паленето при ниски температури и т.н. Това ми го казаха хора от фирмения сервиз, които нито знаят къде зареждам, нито са питали. Казаха, че колата е със заводски данни, всичко и е наред и горивната система е перфектна, тоест нафтата е добра. Не виждам смисъл да зареждам другаде, при положение, че колата дава нормален разход, върви си повече от добре и цената е нормална... За момента плащането в кеш е предпочитано за мен, така или иначе. Но наистина доста хора се оплакват, че няма POS и вероятно са прави...
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Златанов за този полезен пост
atuani (17-03-2018), digimp (18-03-2018), Ooo_Pepi (18-03-2018), Вас (18-03-2018)
  #865  
Стар 18-03-2018
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И мойта е Евро 5, в отлично здраве, но чувствителна към горивото. Миналата година я тествах на повечето бензиностанции. На прехвалените Ромпетрол даде плюс 1,5 л./100 км. повече разход и вървеше тегаво. Като налях следващия резервоар в OMV нещата на момента се оправиха. От тогава избягвам да сипвам на други бензиностанции с изключение на Лукойл (в краен случай). Камо ли пък на Марешки, за когото чувам разнопосочни мнения и най-вероятно ще съм сред недоволните.

Зимата на OMV наливах превантивно само от скъпата нафта. Пролетта от дихтунга на едната дюза почна да пуши и смених дихтунгите (това са едни метални пръстени под дюзите по 2-3 лв.). Не знам дали проблемът е бил свързан със добавките които слагат в скъпата нафта в OMV, но се замислих по този въпрос.

В интерес на истината, по време на последните студове преди 2 седмици, които се оказаха най-големите през тази зима (-18 градуса в София), вече карах с обикновената нафта и нямах никакви проблеми.

Ooo_Pepi, мисля, че се сещам коя бензиностанция визираш. Намира се по бул. Европа след Триъгълника (ул. Флиповско шосе), посока центъра. Там цените са перманентно ниски. Бензиностанцията съществува от 1990 г., но никога не съм зареждал.
Отговори с цитат
  #866  
Стар 18-03-2018
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,240
Благодари: 395
Получил благодарност:
628 пъти в 394 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Точно пък OMV са с най-скапаното гориво в България от веригите.
Пробвал съм всички видове бензин там ,особенно 95 е отврат.
Служебната(Дачия Логан MCV-Евро 6) съм зареждал с дизел,същата работа е ,разхода и скочи в небесата,стигна около 8/100. Сега си зареждам бензин само от Газпром 100 октана и дизел обикновен на Еко.
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Веско за този полезен пост :
кокович (18-03-2018)
  #867  
Стар 18-03-2018
Плам71ен Плам71ен не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 45
Благодари: 34
Получил благодарност:
9 пъти в 6 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
... За момента плащането в кеш е предпочитано за мен, така или иначе. Но наистина доста хора се оплакват, че няма POS и вероятно са прави...
Таксата за транзакция се поема от продавача.
Отговори с цитат
  #868  
Стар 18-03-2018
julisimo julisimo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 114
Благодари: 47
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 32
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз съм от Благоевград и тук не можем и да помислим за такива ниски цени.
95 под 2.11 не е падал в никоя от бензиностанциите в града.
И това ако не е картел, не знам какво би било “ако имаше картел” (както се произнесе съда).
Марешки се видя отвсякъде що за стока е, но едно нещо може да му се признае-накара огромни вериги, сигурно с милиарди капитал, да се съобразяват с него.
И най-лицемерното на другите вериги е, че дори в един град като София, могат да държат различни цени в различни части на града, не заради по-големи или по-малки разходи, а единствено от страх да не губят клиенти.
Сега, по слухове, се говори че и при нас ще отваря марешки. По слухове-защото в индустриалната зона се изгражда бензиностанция, но строителството й се спира на няколко пъти и повече от година не е завършена. Та всички стискаме палци да е той , белким тея с дебелите вратове да се усетят малко.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на julisimo за този полезен пост
Ooo_Pepi (18-03-2018), Вас (18-03-2018), Пепи73 (18-03-2018)
  #869  
Стар 18-03-2018
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,943
Благодари: 374
Получил благодарност:
580 пъти в 398 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Собственик има 2 малки бензиностанциики. Тази, която ми е по-удобна, съм забелязъл, че винаги е 10ст надолу от веригите. Скоро минах по Ломско шосе, къде е то другата и видях още 5ст надолу. Когато следваш път заредих на по-удобната ми ги попитах защо са по-скъпи от другата. Отговориха ми, че не им давали повече да намаляват и щяло да стане страшно ако не слушат...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldgraf за този полезен пост :
Вас (18-03-2018)
  #870  
Стар 18-03-2018
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,238
Благодари: 754
Получил благодарност:
1,366 пъти в 890 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
И мойта е Евро 5, в отлично здраве, но чувствителна към горивото.Не знам дали проблемът е бил свързан със добавките които слагат в скъпата нафта в OMV, но се замислих по този въпрос.
Имам познат, който с ортака си купиха два чисто нови Форд Фокус от Мото Пфое с бензинови двигатели. Единият кара основно градско и зарежда на ЕКО, другият основно извънградско и зарежда на Шел.
В момента колите са съответно на 2 години "градската на 55х.км. "извънградската" на 75х.км.
Първата светва за катализатор на 50х. втората на 70х. Сменят им катализаторите + сондите по гаранция(ок.1000 евро), въпреки че в случая автомобилостроителя няма никаква вина.
Нормалното е този катализатор да издържи поне 200х.км, но не и с българския бълвоч наречен бензин.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Вас за този полезен пост
111111 (18-03-2018), klm (18-03-2018), Ooo_Pepi (18-03-2018)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, Бензин, бензиностанции, бензиностанциите, ГОРИВА, горивата, дизел, на, ПО, ЦЕНА, цената


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 84 (0 членове и 84 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честито! Нови цени на горивата! vaskonay Дъра-Бъра 8 16-02-2013 16:55
Протест за горивата Въйко Дъра-Бъра 44 27-02-2012 08:32
Отново намаление в цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 10-11-2010 20:26
Намаляват цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 22-07-2010 09:15
Цената на истината очаква първите мераклии ТИНТИН ДРУГИ 0 07-07-2009 15:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.