The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #441  
Стар 21-11-2013
petar258 petar258 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: Бургас
Мнения: 743
Благодари: 16
Получил благодарност:
142 пъти в 103 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Мога само да ти кажа кой НЕ показва телетекста на кирилица - Strong 8106.
Отговори с цитат
  #442  
Стар 21-11-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Атлантик Вижте мненията
Телевизорът за който се интересувам, приемаше нормално телетекста на кирилица, докато излъчването му беше анологово. Откакто започна DVB-T през март 2013 и допреди няколко дни телетекст нямаше, а сега има, но визуализиран на фонетична латиница.

Т.е. телевизора има кирилица, но изглежда сигнала от декодера не е както трябва, вероятно поради самия софтуер в декодера.

Та търся потребител с външен DVB-T декодер, купен от пролетта на 2013 насам в България, който визуализира в момента телетекста на кирилица... Такъв декодер ме интересува, за сигнал приеман с обикновена външна антена.
Приемниците с МСтар четат телетекста на кирилица.
Тези с АЛИ (Стронг и т.н.) обикновено не я четат. Not only... не я вадеше като хората, но я оправиха при софтуер 1,07.
__________________
А ние зяпаме тъпо пред екраните защитата на някаква нова концепция, дърпаме си ганджа от цигарите, когато е слаба- пробваме с инжекция.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Цифрофикатор за този полезен пост :
Атлантик (22-11-2013)
  #443  
Стар 22-11-2013
мнн мнн не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 743
Благодари: 25
Получил благодарност:
153 пъти в 110 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

за протокола: с LG 32LV570S няма проблем с телетекста на кирилица.
Отговори с цитат
  #444  
Стар 22-11-2013
Еди Еди не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 43
Благодари: 2
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petar258 Вижте мненията
Мога само да ти кажа кой НЕ показва телетекста на кирилица - Strong 8106.
Добавям и НЕО (мисля че беше 2000).
Отговори с цитат
  #445  
Стар 22-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Телетекста на НОт-а е на кирилица - потвърждавам го .
Не се безпокойте и при Али-тата ще го оправят съвсем скоро. Така или иначе досега нямаше Телетекст
Отговори с цитат
  #446  
Стар 22-11-2013
Аватара на Атлантик
Атлантик Атлантик не е на линия
Медиа любител
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Местоположение: София, Сандрово
Мнения: 81
Благодари: 66
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега Димов, какво имаш предвид "Не се безпокойте и при Али-тата ще го оправят съвсем скоро". Да очакваме нова версия на софтуера на декодерите?
Напр. аз купих общо 5 декодера Стронг за разни телевизори, и за близки и познати, които сами не са технически грамотни да свържат и настроят...
Отговори с цитат
  #447  
Стар 22-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам предвид че хората немогат да знаят във всяка страна на какво излъчват телетекста и където се обадят хората , там ще ъпдейтнат нещата. Аз вече го направих за Ariva T650i и очаквам в най-скоро време ( ако не днес то другата седмица със сигурност понеделник или вторник) да бъде добавено каквото трябва така, че декодера да вади телетекста на кирилица както вече има такива декодери но направени по рано и то не за друго а защото на друго място отдавна има телетекст пуснат . У нас го пуснаха на БНТ1 преди дни. Така че Т650и скоро ще може да го вади и тя.
Между другото НОТ-а си работи от малко по предни версии - тоест от предната 1.0.7 . Стронговете са като него така че може би и там да е оправено ? Ако не пишете им на Стронг да го добавят - ще ви искат TS стрийм запис заради двата допълнителни файла който се записват и ще го оправят Това е засега от мен
Отговори с цитат
  #448  
Стар 22-11-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако някой приема DVB-T с външен приемник, не виждам защо дири причината за кофти телетекст-а в телевизора си, нали все пак в тия случаи телевизора е просто монитор който показва това което му подаде декодера?

За протокола, Strong SRT8113 си лови кирилицата на нашенския телетекст (с малко детективска работа се подразбира това, но да си кажа за всеки случай)

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Относно кирилицата - телетекста не се ли предава в UTF-8 ? или нашите пак се мъчат да излъчват нещо глобално независещо от езици на 1251 ?
все пак UTF-8 има всички символи вътре ? пак нещо сме назад в разбирането си май. Но иначе като цяло аз съм съгласен да е на кирилица - отделен е въпроса че това пак ще коства ъпдейти на софтуери и прочия
това е засега
Спорещите на тема UTF-8 vs. Windows-1251 да имат в предвид:
1. UTF-8 изисква повече транспортен поток, дали в телетекст стандарта има предвиден такъв? Който му занимава, да запише един ANSI файл в UTF-8 и да им сравни размера.
2. Къде отива обратната съвместимост - ако имаш устройство/данни които са само на Windows-1251 де се гледат? Или се оръсваш за конвертор някакъв. Моето мнение е, че е рано да се спира поддръжката на 1251.

Не знам как идва до Варна DVB-T сигнала, но е странно в голям град като нашия да има цели дни в които сигнала накъсва без някой да направи нещо за оправянето му. Само хората от "кухнята" си знаят бакиите.
Отговори с цитат
  #449  
Стар 22-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Затова са измислени тия формати.. за да има някакво оеднаквяване или по точно стандартизация , нали така ?
Аз знам че има около 10-15% повече инфо ама в него да съвместиш всичко си е направо чудо , нали се сети. Плюс това както вече казах не са длъжни специално за телетекста от производителите да се съобразяват или пък да знаят в коя страна в какъв формат се предава телетекста.
И да ти кажа съм сигурен че кодерите за телетекст са най-вече софтуерни понеже в тях се въвежда информация , а това се управлява от софт (няма как), така че изключено е да няма ъпдейт за него или пък да не може да се превключва кодирането - просто изключено .
И пак казвам говоря специално за тази услуга наречена телетекст/телевест
Отговори с цитат
  #450  
Стар 24-11-2013
Еди Еди не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 43
Благодари: 2
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Еди Вижте мненията
Добавям и НЕО (мисля че беше 2000).
Ще се самоцитирам, за да кажа, че този приемник има кирилица, но от настройките за език и телетекст трябва да се смени на руски език. Тогава се показва правилно страницата.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, варна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Из форума на един псевдо оператор от Варна д.е.м.т Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 7 12-02-2011 10:47
Черноморец Балчик - ЖСК Спартак Варна koko_varna СПОРТ 4 07-05-2010 21:14
Конакс Карта на М САТ Cable Варна Max Pack dvt1 Оператори в гр. ВАРНА 4 26-01-2010 13:28
Разлепиха 1000 плаката във Варна в подкрепа на Спартак! koko_varna Дъра-Бъра 0 26-11-2009 14:53
Down Low - култовата група от 90-те пее за празника на Варна ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 06-08-2009 16:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.