The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 09-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,935
Благодари: 1,733
Получил благодарност:
5,232 пъти в 2,357 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavoor Вижте мненията

И това - "НОВИНИТЕ-Всички гледни точки" ми е мега смешно,щото гледаната точка е на тоя дето плаща или е на власт!
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Veskop за този полезен пост :
d.ivanov (13-05-2012)
  #32  
Стар 09-05-2012
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Всъщност замислете се, (вие всички от тази тема явно сте се замислили ) но какво значи "да изчистим българия за 1 ден" ?

аз го тълкувам така:
"ДА изЧИСТИМ БЪЛГАРИЯ 1 ДЕН" т.е във всички останали дни не изпитваме нужда от чистота...

също както и: "да подарим подарък на любимата, ама точно на 14 февр", т.е. в останалите дни не не изпитваме необходимост...

но все пак, успех на кампанията!

Миналата година 2 седмици преди въпросната дата, излязох и с лозарска ножица и трионче ликвидирах занемарените от години дървесни издънки пред блока, приличаше на мини джунгла, след което прилежно ги събрах, натрупах ги на камара и ги оставих "в зоната" съгласно указанията, а не ги отнесох до кофите. Естествено след това се обадих на оставените телефони и точно описах мястото.

Е, познайте... 4 месеца всеки ден си минавах покрай собственоръчно създадената камара клони, проклинайки се..., писах 4-5 жалби до общината, та някъде около есента ги премахнаха.

Повече НЕ!
__________________
__________________________________________________________________________
TP-Link 1043
[openwrt (samba, mumudvb, transmission, oscam, asterisk, squid, miniDlna)] + USB QQBOX DVB-S + Af9015 DVB-T;
Skystar HD2; TD88 multifeed (13 19 23,5 28, 39)
Ariva 120 Combo; Amiko Alien
Отговори с цитат
  #33  
Стар 09-05-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

То и аз така есента грабнах едно гребло и събрах всичкото сено от градинката до паркинга. Но си я събрах и я изхвърлих в контейнера, както правят и каките от "Чистота". Ама да не мислиш, че съм го правил за общото благо!? Неее.... прецених, че както си паркираме колите с муцуни върху градинката (т.е. предните колела опрени в бордюра, само торпедото стърчи над тревата за 20- 30 см) е достатъчно някой да си хвърли фаса през терасата в подходящо време и всичко да пламне. Ако не си паркирах и аз колата там въобще не ми дреме.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 09-05-2012
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много е смешно и това. Хубаво, излизат хората и чистят. Между другото, повечето хора наистина излизат около техните жилища и почистват /друг е въпроса защо трябва да им промиват ушите една година за да го направят/. Но след като натрупат камарите с боклуци, от общинските фирми им взимат допълнително пари за допълнителната работа, която трябва да свършат.
Значи един път си плащаме жестоката софийска такса смет, после излизаме ние да чистим, че и ни взимат още пари да ни отнесат боклуците.
Да не говорим, че аз плащам 20% по-високи данъци защото съм живеел в курортна зона. Не, не живея на Ривиерата - в Овча Купел.
От няколко години излизаме чат-пат по няколко съседи да поразчистим около блока ни и не са ни били нужни никакви кампании затова.
От друга страна, ако това е начина да се обърне внимание на проблема и да се размърдат хората, нямам нищо против.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 09-05-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

И в понеделник да кажат - "Аз таз година чистих! Догодина пак. Може би."
Отговори с цитат
  #36  
Стар 09-05-2012
Ice___Cool Ice___Cool не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 9
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
Накратко – смятам, че не е правилно. Иначе имам и по-дълъг вариант на списъка с причини.
....
Второ – не съм я цапал аз. Вече 33-та година проявявам странна упоритост да живея според правилата и си изхвърлям боклуците в контейнерите....... Нали не искате да ми кажете, че би трябвало да чистя мизериите, сътворени от съгражданина ми Х? Намерете го, глобете го, порицайте го публично, ако искате, но не ме занимавайте да чистя неговата мизерия! Общината има инспекторат и общинска полиция, държавата има полиция – да си следят кой цапа и да си го глобяват, а със събраните пари да изчистят. Може да не съм прав, но живея с дълбокото убеждение, че в тази държава е необходимо най-после всеки да започне да се занимава с това, което му е работа, вместо всички да се събираме да вършим работата на тези, които не са си я свършили.
....
Това е моето мнение - авторът го е казал много точно. Докато всичките инспектори, контрольори, полицаи и т.н. живуркащи от нашите данъци служители, отговорни за чистотата, не започнат да си вършат работата няма да можем да изчистим България и за 365 дни.
Иначе по примера на Дидо и аз мисля да изчистя "ер малък" TV от приемника си, че само ме дразнят.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 09-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,935
Благодари: 1,733
Получил благодарност:
5,232 пъти в 2,357 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18 Вижте мненията
От друга страна, ако това е начина да се обърне внимание на проблема и да се размърдат хората, нямам нищо против.
босфор ТВ не ги интересуват такива идеали,интересува ги евтиния PR на чужд гръб и трупане на рейтинг...И без това половината селяндури (не казвам селяни) дето най-много цапат по това време ще ядат и пият по родните места,а съвестните хора и така и така си чистят (и боклука на споменатите по-горе "селски тарикати") около блока и в близките градинки..Така че,айде няма нужда босфорТВ да ми се прави на социално ангажиран!!!
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #38  
Стар 09-05-2012
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
босфор ТВ не ги интересуват такива идеали,интересува ги евтиния PR на чужд гръб и трупане на рейтинг...И без това половината селяндури (не казвам селяни) дето най-много цапат по това време ще ядат и пият по родните места,а съвестните хора и така и така си чистят (и боклука на споменатите по-горе "селски тарикати") около блока и в близките градинки..Така че,айде няма нужда босфорТВ да ми се прави на социално ангажиран!!!
Е и? Въпрос на лично усещане е за какво си излезнал да чистиш. Ако не искаш да се чувстваш гадно, че си използван в чужд "помен" излез предната седмица и вдигни 2-3 хартийки от земята. Ако не ти пречи да участваш в Ленинския съботник, излез и свърши същото на 12 май.
В крайна сметка около нас ще е по-чисто, което е по-важното за мен.
И дай Боже, малко повече хора ще се замислят къде си хвърлят боклуците.
Нямаш представа колко хора не осъзнават, че замърсяват града с елементарни дейности. Като например да си хвърлят фасовете от колата. като им се обърне внимание и спират да го правят.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 09-05-2012
Аватара на Хермес
Хермес Хермес не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Мнения: 252
Благодари: 61
Получил благодарност:
231 пъти в 73 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Antonio Вижте мненията
А защо са отговорни...
На тъпия въпрос / извинявам се че така започвам/ ще отговоря - ами защото си тачат/обичат страната си, гордеят се с нея, така са възпитани и ще продължават да са възпитани. За разлика от тука там наред с възпитанието как да се държат в обществото се възпитават да почитат страната си независимо от появяващите понякога негативи. Там хората им прави впечатление на боклуците на обществени места и ред други подобни неща. Има в пъти повече гражданска позиция за неща касаещи първите седем години на човека. Тук за разлика от ТАМ, е геройство да направиш подобно нещо. И после се чудим как те са такива, и защо там било по-различно от нашето. Говорим ежечасно за нашата интелигентност и култура, а ходим в кучешки изпражнения. В крайна сметка САМИ си правим нашето битие такова, а мрънкаме че онзи или другиго е бил виновен.

http://www.vbox7.com/play:453981102e">http://www.vbox7.com/play:453981102e" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">
Отговори с цитат
  #40  
Стар 09-05-2012
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

И аз няма да чистя, или поне не на организираните места!
Но едно нещо ми прави впечатление в тази кампания, което според мен е абсурдно - 7 Милиона българи и 4 Милиона тона боклук - ако се раздели едното на другото се получава АБСУРДНАТА цифра ~ 0.5 тона на човек -> 500 кг боклук на човек - т.е. поне 5 пъти повече от неговото тегло (пропускам децата и по-слабите при които това отношение скача от 10 до 20) Кой ги измери тези боклуци и как точно? Или някой не знае какво е 1 тон и че той е равен на 1000 kg!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
България, да, ден, един, за, Защо, няма, чистя


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Защо PlayBook няма да победи iPad ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 4 19-04-2011 22:23
Защо Nokia и Microsoft са обречени един на друг ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 20-02-2011 11:00
Защо няма англ. аудио при Скай Италия? Стоян СПОРТ 3 18-09-2010 21:34
България държи един от рекордите на Световните първенства Джак СПОРТ 3 11-06-2010 22:57
Нито един български канал няма да предава футболната среща Италия - България koko_varna СПОРТ 10 04-09-2009 17:04


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.