The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #291  
Стар 20-02-2014
Аватара на ceco7
ceco7 ceco7 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Местоположение: София
Мнения: 53
Благодари: 2
Получил благодарност:
7 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте , днес купих Ariva T650i : Ferguson : Digital Multimedia Technology и го хванах че няма AAC звук. Разочарован съм, защото е едва ли не на първо място във форумите като приемник , а един Strong и Thompson нямат проблем. Също и цената му е такава спрямо останалите DVB-T приемници , че трябва сам да си намира кодека. Официалния вносител е приложил данни по-скоро объркващи - пише ACC , но който се хване !!! Сат Бокс ЕООД - HD ефирен приемник Ferguson Ariva T650i Моля за коментар от собственици на модела, дали да го връщам или да чакам ъпдейт .
Отговори с цитат
  #292  
Стар 20-02-2014
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така... първо няма да е зле да ни кажеш Филми ли гледаш с AAC звук , музика ли ще рече това ? ние не сме гадатели за да разберем . Второ откъде си сигурен че не пускаш AAC+ и да си мислиш че е AAC и съответно да пишеш тия неща ?
И трето не знам защо си се влюбил изобщо в това AAC , но това само ти си знаеш

Последно редактирано от Йовчо Димов : 20-02-2014 на 21:36
Отговори с цитат
  #293  
Стар 20-02-2014
Аватара на ceco7
ceco7 ceco7 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Местоположение: София
Мнения: 53
Благодари: 2
Получил благодарност:
7 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това беше филм изтеглен от арената и когато получих днес аривата в този момент гледах въпросния филм с AAC звук Pain and Gain . Преди да пусна филма го гледах на друг приемник Thomson 502 , при който нямах проблем . Не съм търсел някаква сензация с поста си , просто съм ядосан, защото очаквах най-доброто . Всичко това стана по съвпадение , можеше и да забележа проблема и след месец. Вкичко за приемника съм изчел тук и в други форуми и знам всеки от вас колко много е допринесъл за неговото развитие . Току що видях в полския форум този фърм http://www.mediafire.com/download/vy...3_20131211.rar какво Ви е мнението ?

Последно редактирано от ceco7 : 20-02-2014 на 22:50
Отговори с цитат
  #294  
Стар 20-02-2014
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най-доброто винаги предстои , не го ли знаеш това ?
Особено ако поляците решат да продължат още малко доошлайфането му. Понеже се стигна до едно място и този фирмуер не съм го получавал официално затова не мога да кажа какъв е що е . Държи се като B8 последния който получих , така че не знам какъв е този и от къде е дошъл . Останаха още 10-тина 15 неща по груби да се оправят , но от два месеца и повече нямам никакви вести от поляците. Съжалявам
Отговори с цитат
  #295  
Стар 20-02-2014
Аватара на ceco7
ceco7 ceco7 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Местоположение: София
Мнения: 53
Благодари: 2
Получил благодарност:
7 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами от гръцкия форум им го дават . Гърците може и техните си неща да са оправили . В крайна сметка по-важното е че приемника в основата си е върха за парите си . Най-вече като DVB-T уред разбира се. В бъдеще , ако не оправят звука поне ще знам ако попадна на подобен кодек да не свалям такъв файл . Благодаря за вниманието. Поздрави !
Отговори с цитат
  #296  
Стар 21-02-2014
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега , хубаво ама ..... Все кусури ! Ами ако нямаше вграден медиен плеър , а ?? За парите си е върха като хардуер и както винаги софтуера закъснява , но и това е съвсем нормално . Няма как на всички да се угоди ! При модела цифровия ефирен декодер е водещата технология и си е перфектен , другото е на платката , а може и да го няма !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #297  
Стар 21-02-2014
Аватара на ceco7
ceco7 ceco7 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Местоположение: София
Мнения: 53
Благодари: 2
Получил благодарност:
7 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да, върха е като хардуер и точно затова съм избрал този модел и съм платил за него 60 лв. а не 40 за Strong например . Така както има отличен хардуер бих искал за тези пари да има и съответното ниво софтуер. Мисля ,че щом има официален вносител за България трябва да се изисква в софтуера да е преведено менюто на БГ както трябва. Да , плеъра е опция , но много удобна за мен там където ще го ползвам и затова ме интересува функционалността като цяло. Без да ме мислите за някой досадник , просто споделих даден конкретен проблем , защото прочетох развитието на темата последните месеци и очаквах положително отношение , не сарказъм.
Отговори с цитат
  #298  
Стар 21-02-2014
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз съм превел всичко от това което ползват за АЛИ чипа . Става дума за всякакви приемници . Но няма (засега надявам се) ъпдейти за да им го пратя за следващи такива .
Отговори с цитат
  #299  
Стар 24-02-2014
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Що обиждате джаджата бе. Аааа. Добре де, шегувам се, но не си прав колега с проблемния ААC звук. Спомних си, че съм гледал филм с AAC както и AC3 озвучаване та се позачудих и направих малко проби. От три филма, свалени от торент сайт и трите с ААC звук /един ААC 6ch и два AAC 2ch/ и един с AC3, нямаше никакви проблеми с възпроизвеждането им. Та направих пробите, щото се сетих че и предния си вървеше. Тоест от 4 филма с AAC никакви проблеми със звука. Между другото ще те посъветвам да си прегледаш дали си с последната версия на софтуера и да си направиш заводски настройки. Също така си препрочети упътването към декодера, както и това на другите модели, щото на всички пише, че ДЕКОДЕРА МОЖЕ ДА НЕ ВЪЗПРОИЗВЕЖДА НЯКОИ ФОРМАТИ ПОСОЧЕНИ В ТЕХН. ДАННИ, което зависи от тяхното кодиране. Тоест единия ти декодер може да възпроизведе даден филм с ААC звук, а другият да не може и обратното за друг филм пак с AAC. Всичко зависи от кодека който е използван и по-точно от неговото ID!!! Но пак казвам, досега не съм срещал филм който да прави някакъв проблем при възпроизвеждане с плеъра на Арива! Възможно е и при сваляне, да се е свалил непълно файла на филма. Това става при проблемен нет. Прави се хаш проверка за тая цел. И все пак е така за всички декодери. Някои не успяват с даден филм, както си го пише за всеки модел в мануала! Та обърни внимание на това, моля те. Също така ако си с последната версия софтуер, то си го свали пак, направи му хаш проверка и тогава го флашни наново. Хайде и със здраве си ползвайте евтините джаджи и стига им търсете кусури. Това не са плеъри за 200-300лв. че да искате и грамофонна плоча да им турите и да ви я четат.

Последно редактирано от Юли Костов : 24-02-2014 на 03:24
Отговори с цитат
  #300  
Стар 24-02-2014
Аватара на SatBox EOOD
SatBox EOOD SatBox EOOD не е на линия
Магазин
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Местоположение: Царево
Мнения: 531
Благодари: 130
Получил благодарност:
196 пъти в 128 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Наистина на този филм който ми изпрати ceco7 звука не върви на т650,но явно е по различен аудио формата,защото на всички други филми които сме пробвали АС3 си работи нормално.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ariva, ferguson, t650i


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ferguson Ariva 200 HD Zlatev75 FERGUSON 2 07-03-2012 01:08
FERGUSON ARIVA 200 HD dekoni Приключили продажби 8 19-02-2012 19:52
Ferguson Ariva 200 kostading Забавно 14 06-11-2010 17:49
Ferguson Ariva 200 - 234 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 08-10-2010 02:08
Ferguson Ariva 200 - 246 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 06-08-2010 22:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.