The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия

ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия Мястото, където може да обсъждате всичко, за което няма обособен форум.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 21-04-2009
hariss hariss не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 70
Благодари: 18
Получил благодарност:
27 пъти в 14 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Thumbs up Как се запалих по телевизията?

Първия телевизор купи баща ми през далечната 1962г. Докараха в нашия град три телевизори "Рубин" 102 и тъй като баща ми работеше в търговията си ги поделиха с колегите. Първата антена направихме от тръби за външна инсталация?! Всяка вечер в къщи беше панаир! Махалата се събираше да види това чудо "телевизията"! Тъй като живея на "стратегическо" място в Северозападна България нямахме проблеми с приемането на сръбска телевизия. Представяте ли си, по онова време да гледаш три сръбски, две румънски и нашите Канал 1 и Ефир 2 !!! Децата ни се отгледаха с Том и Джери /в началото на седемдесете години/ , всяка неделя гледахме Бени Хил, в далечната 1966г. съм гледал директно финал за междуконтиненталната купа по футбол между Реал и Пенярол 2:0., кацането на Луната, приводняването на Аполо 13 и още какво ли не?! Да не прозвучи самохвално , но всички в къщи разбираме сръбски, пиша редовно в няколко хърватски и сръбски форуми. Ходих в Сърбия да си купя UHF конвертор /външен/ за втора програма още през 1974т. Първите схеми за UHF антени донесох от там. За съжаление, все по рядко пускам "сърбите" ефирно?! Излизат с различно качество 8 или 9 програми. Чакам да пуснат цифровия пакет. По някое време имах 13 антени в действие?! Програмите бяха двойно осигурени от различни предаватели? От 1994г. гледам сателитна телевизия. Имам две системи, но вече съм пенсионер и финансово не мога да се меря с вас по младите! Бяха славни времена, по онова време семейството ни беше много добре информирано за всичко което ставаше по света, благодарение на чуждите телевизий!!!
Отговори с цитат
Следните потребители (8) благодарят на hariss за този полезен пост
iwelichkow (21-04-2009), krasix (21-04-2009), ReVo (21-04-2009), sarivano (21-04-2009), ВЛАДО (21-04-2009), Георги Банков (18-03-2011), Джак (21-04-2009), Ники (21-04-2009)
  #22  
Стар 21-04-2009
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 739
Благодари: 94
Получил благодарност:
211 пъти в 120 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Намираш се в благодатен за гледане район по онова време. А другарите не се ли опитваха да заглушават сърбите и румънците? При нас, в бургаско беше трудно, но не и невъзможно да гледаме турските ТВ.

А Ефир2 няма как да сте гледали през 1962, мисля, че започнаха през 1977.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 21-04-2009
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pgi Вижте мненията
А Ефир2 няма как да сте гледали през 1962, мисля, че започнаха през 1977.
http://www.predavatel.com/bg/n/bnt.htm
Отговори с цитат
  #24  
Стар 21-04-2009
hariss hariss не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 70
Благодари: 18
Получил благодарност:
27 пъти в 14 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Отговарям на pgi и на жичкажията: бяха ми казали, че на конференция на градския комитет на комунистите, първия се "пенел" с думите - на всички антените са обърнати към Югославия, няма да продължава повече това?! Пуснаха малък предавател който излъчваше на 10 канал нашата първа. На същата честота се излъчваше и първа на сърбите. Сърбите скоро пуснаха на 43 канал тяхната първа и вече нашите се отказаха! След пускането на местния предавател пак се гледаха сърбите но се правеше "защита фронт тил" на рефлектора.Никъде не съм писал, че сме гледали Ефир 2 от 1962г. Които ме познават могат да потвърдят, че нямам вид на лъжец!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 21-04-2009
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Колега, никой не е казал, че си лъжец, не ни разбирай погрешно ... аз скокнах с линк с инфо, само толкова - не съм дорасъл за тая тема, за годините за които говорите аз съм ритал топка по строежите в промишлената зона на Добрич ...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 21-04-2009
hariss hariss не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 70
Благодари: 18
Получил благодарност:
27 пъти в 14 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от netman Вижте мненията
Колега, никой не е казал, че си лъжец, не ни разбирай погрешно ... аз скокнах с линк с инфо, само толкова - не съм дорасъл за тая тема, за годините за които говорите аз съм ритал топка по строежите в промишлената зона на Добрич ...
Колега, всичко е О.К. !!!

Трябва някой ден да ви разкажа за един ТВ маниак, мой роднина, Ники го познава много добре?!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 22-04-2009
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране Параклипс 240 см от годините на Ранната Демокрация)))

"Онемял" Параклипс от средата на 90-те.С "тъжно" висящ във фокуса Коротор II Чапарал/не се вижда на снимката/....Антената на първият офис на "Скю".Не е в движение от години.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Paraclips.jpg (23.3 КБ, 56 разглеждания)
Отговори с цитат
  #28  
Стар 22-04-2009
Аватара на ReVo
ReVo ReVo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Мнения: 111
Благодари: 127
Получил благодарност:
15 пъти в 15 поста
Сваляния: 95
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това ми остана от славните години на борба за гледане на първа и втора сръбска. Още две сдвоени антени за метров обхват гният някъде в къщи. Специално от Будапеща ми донасяха BFR91 и BFR96, за да се доправят усилвателите. От Москва купувах усилватели Кубань. Алуминиев П-образ профил и алуминиеви пръти от едни скалдове.
Имах и две антени "Лястовича опашка" и на двете им преправях елементите, за да не падат. Едната със стъклитекстолит, а тази на снимката е с текстолит между елементите. Още се държат. Голяма играчка, но пък какъв ентусиазъм беше...
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg DSC_2012-cr_cr.jpg (95.1 КБ, 46 разглеждания)
Тип файл: jpg DSC_2007-cr1_cr.jpg (95.8 КБ, 45 разглеждания)
__________________
IPBOX 9000 HD, IPBOX 910 HD, IPBOX 200S, 2x DM500S, 2x 90 cm + 2x motor, 120 cm + motor, 80 cm - 75E
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ReVo за този полезен пост :
sarivano (22-04-2009)
  #29  
Стар 23-04-2009
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 739
Благодари: 94
Получил благодарност:
211 пъти в 120 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

hariss, извинявай, ако си се засегнал, не съм искал, прочетох, че си гледал Втора програма през 1974, а тя сигурно е втора, ама ягославска.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 23-04-2009
hariss hariss не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 70
Благодари: 18
Получил благодарност:
27 пъти в 14 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Thumbs up Тв мания

Както ви обещах!!!

Имам братовчед, доктор, уважавана личност в нашия град. Както по горе написах, бяхме се запалили по "сръбска" телевизия?! Той живееше далече от р. Дунав /до реката няма проблем със сигнала/, а допълнително на него му пречеше и баира и му излизаше картината със снежинки! Купи си бракуван стълб за високо напрежение. Залепи му стълби, най горе завари площадка с парапет, направи и още две междинни. Изкопа 5м. трап направи фондамент и монтира кулата Височината и е 25м. Не след дълго получи предупредително писмо от общината да демонтира кулата, в противен случай те ще демонтират кулата за негова сметка?! Доводите бяха:
1. Кулата е ориентир за вражескеи самолети?!
2.Загрозява града?!
3.Прави лошо впечетление на гостите на града?!
Той естествено не я демонтира , а и те в последствие се отказаха от първоначалната си идея да е махнат. Най горе на допълнителни мачти от около пет метра са антените с усилватели, някъде по средата има допълнително още по един усилвател. На различни нива има и други антени за румънските и нашите телевизии. Всички кабели влизат в студиото му. Студиото представлява стая на която пода е на две нива. На по низката част има кресло, пред него пулт. Да уточня, в момента пулта не се използва. На по високата имаше шест телевизора "Рубин" 26" в последствие беше добавени още два?! От пулта се пускаха и спираха и бяха изведени понтециометри за регулиране на звука. Когато през 1993 идват техници от София да му монтира първата сат. чиния къде на шега, къде на истина му казват, че БНТ нямат такова студио. В момента има десет телевизора от извесни марки - втора ръка?! Има пет сателитни чиний от 1.40 до 2.10 . Всичките имат мотори и позиционери. Има десет приемника, като се започне от Вектор, Стронг, Еспекта, Волтел, Илюжин, Ехосмарт и се стигне да Дримбокс! Има и компютър с платка Скай стар 2! Има и няколко модула, между които и Диабло! На малка масичка има двадесетина дистанционни! Свободно ползва френски език, обича най вече френските канали. Миналата година през лятото при една гърмотевична буря пада гръм, изгарят всичките конвертори, приениците и компютъра. За три месеца поправи всико без Волтела?! Редовно се качва на кулата да прави профилактика на ефирните антени. За сведение е на възраст 72 години. Няма страх от нищо и е много упорит човек!

Ако някой знае за друг Тв маниак, нека пише и на мен ще ми е интересно да прочета!!!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на hariss за този полезен пост :
Джак (23-04-2009)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
chaparral, filmet, mti, polarotor, retro, прав под масата, сръбски, техника


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
РЕТРО: Ламбова техника DON Джолан Забавно 45 25-10-2010 20:59
Retro Music Television в Чехия и Словакия ТИНТИН Новини 0 20-02-2010 18:19
От 1 август на платформата на SKY Italia ще стартира канала Fox Retro ТИНТИН Новини 0 28-07-2009 16:52
Озвучителна техника Tiesto Дъра-Бъра 54 27-05-2009 01:23
ARD купи техника за HDTV berks HDTV дискусии 3 20-04-2009 18:08


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.