The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > ДРУГИ

ДРУГИ Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 11-01-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kostading Вижте мненията
Сетих се че с тея 500 кинта дето са ти бюджета си зимаш една сат платка, земаш си една видео карта nvidia GTS 450 и ще ти останат и пари за 2-3 каси бира да почерпиш.
Ако бирата си я има по дефоут бих препоръчал GTX460 + 6980(6981), с малко ще надхвърли бюджета, но си заслужава, а и спокойно може да се изкара някой лев като се продаде старата карта, така, че и за бира ще има.

ПП: Само не разбрах тези 500лв бюджет само за приемник ли са или трябва и антена с тях да се вземе?
ПП2: Купуването на нова видеокарта не е наложително, но щом остават пари за ъпгрейт, защо не...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 11-01-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,355
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Стига му хвалихте тия китайски платки TBS... в неделя бях при един човек да му настройвам антената, после отидохме и пуснахме TBS-а му през закупен DVBViewer. Цъкнеш на един канал чакаш чакаш чакаш тръгне картина, цъкнеш на друг канал чакаш чакаш чакаш тръгне картина, докато смени 5 телевизии вече имах желанието да му ритна компа
Под уиндоус 7 е системата му, на мойте 2 TBS-а също имаше забавяне ама не чак такова, вЕрно е и другото, че аз ги ползвах през ProgDVB а той като цяло работи по-бавно от вюъра. Но сега съм със Sky Star HD2 пак си ползвам прога обаче платката работи по-бързо и не ми създава ядове, докато двата тбс-а дадоха фира. Гледам, че в момента не е налична, но пише, че скоро щяла да бъде... 6921 може би тя ще си заслужава повече от сс хд2 заради възможностите й. Но предполагам пак ще работи по същия начин от към бързина под уиндоус демек по-бавно. Вярно някой ден като направят читави драйвери ще работи бързо и под уиндоус а не да четем това което се случва сега: пускат нови драйвери и веднага някой пише не ги ползвайте, че са бъгави и не бачкат добре, ползвайте си старите.
А за телевизия няма нужда да си сменя човека видео картата тази ще му върши перфектна работа, ако не играе на игри другата за какво му е ?
Нека си купи антената, конвертора и мотора с другите пари а ако не може да си настрои сам системата ще трябва да викне някой да му свърши тая работа която не е за без пари... така, че и там ще трябва да се бръкне затова хич не му трябва по-мощна видео карта.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #13  
Стар 11-01-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Стига му хвалихте тия китайски платки TBS... в неделя бях при един човек да му настройвам антената, после отидохме и пуснахме TBS-а му през закупен DVBViewer. Цъкнеш на един канал чакаш чакаш чакаш тръгне картина, цъкнеш на друг канал чакаш чакаш чакаш тръгне картина, докато смени 5 телевизии вече имах желанието да му ритна компа
А сетихте ли се, че проблема най-вероятно е в кодеците или драйвъра на видеокартата?
Айде стига с тея глупости, това, че си случил на кофти късмет въобще не означава, че платките са лоши.
Отделно аз му препоръчвам 6980/1.
Викаш "китайски" платки, може би незнаеш, че и скайстара са китайски, само в германия им лепват по едно технисат? Технисат нищо не произвеждат, само ребрандират.
Кажи колко често ъпдейтват драйвърите на скайстара?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 11-01-2011
Аватара на kostading
kostading kostading е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 664
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@Pepi
Не знам колко бавно сменя каналите DVBViewer с TBS платката при твоя приятел, знам обаче при мен за колко време ги сменя.
Аз съм с по старата платка TBS6920 и DVbViewer Pro и те уверявам че превключване от един канал на друг отнема по малко от секунда.
Ако говориме обаче за смяна между канали на DVB-S и DVB-S2 транспордери тогава има забавяне в рамките на 1-2 секунди.
Не вярвам и твойта платка да превключва по бързо между канали на S и S2 транспордери и обратното.

Това че ти си тествал TBS платка с ProgDVB и като си сменял каналите си ходил да се бръснеш е друга тема и тя касае само и единствено ProgDVB.

А за драйверите когато е имало проблем с тях, програмиста от TBS е реагирал мигновенно когато сме му докладвали.

Поздрави.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 11-01-2011
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,905
Благодари: 369
Получил благодарност:
568 пъти в 389 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

На двбвюера има настройка за изчакване при смяна на каналите, която май по подразбиране е 2 сек.
Едва ли са я сложили заради тбсите
Отговори с цитат
  #16  
Стар 11-01-2011
Аватара на бебезавър
бебезавър бебезавър не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 373
Благодари: 184
Получил благодарност:
280 пъти в 100 поста
Сваляния: 219
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Бе за платки не знам ама юсб-то работи доста добре и доста бързо - нали от скоро съм горд собственик.........да не говорим че тибиеса работи и под лин и под боза безгрижно.
__________________
Знанието не ни прави нито по-добри, нито - по-щастливи. Мъдростта е свобода!
vdr: tbs QBOX S2 on Asrock ION 330 vdr, Dreambox 500s, DL-STB-S200 --> Bulsat antena 75E, Triax TD 78 - 39E,42E, Tecatel 100 - 4.8E, 9E, 13E, 16E, 19.2E, 23.5E, 28.2E.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 11-01-2011
Музикантът Музикантът не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 759
Благодари: 63
Получил благодарност:
353 пъти в 184 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Айде и аз да се замеся.

Цитирай:
Стига му хвалихте тия китайски платки TBS... в неделя бях при един човек да му настройвам антената, после отидохме и пуснахме TBS-а му през закупен DVBViewer. Цъкнеш на един канал чакаш чакаш чакаш тръгне картина, цъкнеш на друг канал чакаш чакаш чакаш тръгне картина, докато смени 5 телевизии вече имах желанието да му ритна компа
Най-вероятно става въпрос за видео карта с кофти драйвери.

Цитирай:
Викаш "китайски" платки, може би незнаеш, че и скайстара са китайски, само в германия им лепват по едно технисат? Технисат нищо не произвеждат, само ребрандират.
Кажи колко често ъпдейтват драйвърите на скайстара?
То е ясно, че е произведена в Китай, но има огромно значение, че това е немска фирма , а не китайска. В днешно време почти всичко се произвежда в Китай, но когато става въпрос за немска фирма, строго се държи на качеството така че, китайците са длъжни в случая да изпипат добре нещата.
Technisat рядко ъпдейтват драйверите защото нямат нужда , за разлика от TBS, където чета постоянно постове от сорта "стой далече от тези няколко по-нови версии на драйверите, защото са калпави".

@aldin
Продуцентът спомена за GTX460 + 6980(6981), можеби най-добрата, но и "най-солена" комбинация. Ако не държиш на карта с два тунера, купи си един Skystar USB HD и с една хубава карта като geforce 9600GT, 450GT, 460GTX, няма да имаш никакви проблеми.

ПП, Ooo_Pepi, махни този бъгав ProgDvb вече.

Последно редактирано от Музикантът : 11-01-2011 на 13:20
Отговори с цитат
  #18  
Стар 11-01-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,355
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Драйверите на сс хд2 хич не ги ъпдейтват, последния е от лятото на 2009-та ама си бачка без грижи на 64-битовата ми 7-ца... кел файда, че при тбс-а ги ъпдейтват често като имат някакви ядове. Аз направо се чудя как може да пуснат драйвери които не са читави... не ги ли тестват преди да ги пуснат.
Да така е, може би съм случил на кофти бройки затова не ме кефАт тбс-ите, не казвам, че са пълни боклуци и за нищо не стават казвам, че сс хд2 е по-добрият избор.
И не виждам как може бавното сменяне на тбс-а при вюъра да зависи от драйверите на видео картата, при положение, че с тях всичко друго си бачка.

Преди малко проверих смяната от s на s2 транспондер с вюъра и наистина има забавяне като при теб, с прога е една идейка по-бавно демек 1-на максимум 2 сек. по-бавно. Имай предвид, че версиите при прога никнат като гъби и руснака оправя чат пат по нещо и прога сега не е това което беше едно време, както забелязваш всяка седмица има по една нова версия.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #19  
Стар 11-01-2011
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът не е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,319
Благодари: 139
Получил благодарност:
468 пъти в 293 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Пепи кажи че на твоя човек картата е ATI Radion и всичко е от ясно по ясно .
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън
Отговори с цитат
  #20  
Стар 11-01-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emco83 Вижте мненията
Technisat рядко ъпдейтват драйверите защото нямат нужда , за разлика от TBS, където чета постоянно постове от сорта "стой далече от тези няколко по-нови версии на драйверите, защото са калпави".
Всичко си има нужда от ъпдейт, ако ти излезе на теб проблем с някой транспондер и да им пишеш и да не им пишеш на технисат нови драйвъри няма да ти изкарат, поне не в рамките на няколко месеца, докато от тбс реагират мигновенно. Знаят се кои са калпавите драйвъри и линковете към тях са отстранени, така, че неможе да се сбърка(освен ако не си много голям талант).
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
друг, Избор, ИЛИ, на, приемник, РС


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на HD приемник stareca68 ДРУГИ 10 20-11-2010 14:21
Булсат с друг приемник - възможно ли е? яворсон ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 16 15-08-2010 10:07
Избор на приемник HD mimetomm Въпроси и отговори 45 19-12-2009 08:15
избор на HD приемник plam99m Въпроси и отговори 9 18-11-2009 21:28
избор на сателитен HD приемник кой е най-добрия mimetomm ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 6 15-05-2009 05:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.