The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1921  
Стар 20-02-2022
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,196
Благодари: 1,305
Получил благодарност:
6,165 пъти в 2,566 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Повечето бензиностанции от веригата са франчайз, но на тази конкретно зареждам от години и съм доволен. Демек, всичко е точно
И грешката е моя, че хем представих карта, хем проспах момента с отстъпката, а момичето ме пита

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #1922  
Стар 20-02-2022
Joro711 Joro711 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 142
Благодари: 144
Получил благодарност:
36 пъти в 25 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аас Вижте мненията
Реших спонтанно да заредя на Круиз и да взема чип да си имам ей така. Останах много доволен. Мотора работи по тихо и вибрациите по волана почти не се усещат. Причислявам ги към тези, от които бих зареждал, дори мисля основно от нея да пълня. Още повече, че се загледах по рафтовете вътре и видях, че имат бардал, а и други добавки, за който иска.

ШЕЛ - пускат промоцията до 3 март премиум горива на цена на обикновени. Разликата от миналата година е, че беше 1.85лв , а сега 2.49лв, но поне уж е от хубавото. Допълнителна отстъпка, май не се ползва с карта. Та мисля да пробвам 1,2 резервоара от тях. Обикновения беше отврат, дано тоя е като максмоушъна. След промоцията обаче пак минавам на Круиз, доста ми хареса.

Две зареждания на Шел по време на "промоцията" и установих, че най-вероятно не са коректни в количеството. Иначе не знам как да си обясня голямото повишение на разхода, при положение, че преди и след тези зареждания всичко е нормално.
Отговори с цитат
  #1923  
Стар 20-02-2022
аас аас не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 620
Благодари: 12
Получил благодарност:
257 пъти в 133 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Заредих 2 резервоара от същия Шел, който колегата дрим и аз съм в Красна Поляна. Не знам, но реалността е , че минавам доста по-малко. Заминавам за Германия и се надявам да забравя за наще бълвочи тук.
Отговори с цитат
  #1924  
Стар 20-02-2022
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,954
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,333 пъти в 3,560 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цец0 Вижте мненията
Когато тиквата ви назначи ракускито за собственик беше хубав...
Избяга с 200 и стана лош
Никога не съм казвал, че е хубав, а в неговите бензиностанции не бих препоръчал да зареждат и най-големите ми врагове, камо ли някой приятел. Излъгах се 1 път да сложа дизел при тях и ми светна чек-а на двигателя, след като сложих добавка на Хелиус и чека изчезна.

Днеска заредих "тубекс" на 2 лева(през посредник), много добро качество, да са живи и здрави международните шофьори, посредниците спекуланти не толкова
Отговори с цитат
  #1925  
Стар 20-02-2022
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,825
Благодари: 1,289
Получил благодарност:
4,813 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joro711 Вижте мненията
Две зареждания на Шел по време на "промоцията" и установих, че най-вероятно не са коректни в количеството. Иначе не знам как да си обясня голямото повишение на разхода, при положение, че преди и след тези зареждания всичко е нормално.
Може би си прав, защото не мисля че компютъра на колата дава грешка единствено при шел.
Разходът не се променя, но не излиза сметанката при 2 зареждане от шел, до горе...получава се ~2л на 100 по-висок!
Явно пак ще се зарежда от кварталната МВ, която е ценово като VМ Petroleum
Отговори с цитат
  #1926  
Стар 20-02-2022
Аватара на didomh
didomh didomh не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Oct 2020
Мнения: 79
Благодари: 34
Получил благодарност:
72 пъти в 28 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Може би си прав, защото не мисля че компютъра на колата дава грешка единствено при шел.
Разходът не се променя, но не излиза сметанката при 2 зареждане от шел, до горе...получава се ~2л на 100 по-висок!
Явно пак ще се зарежда от кварталната МВ, която е ценово като VМ Petroleum

Аз пълня 99+ на Круиза точно 2 съседство до Марешки стана 4-5 пъти и колата хвърчи, днес 99+ беше на 2,70 / литър. До преди това е Еко скагах 95 но тук определено съм по-доволен.
Отговори с цитат
  #1927  
Стар 21-02-2022
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,969
Благодари: 2,018
Получил благодарност:
2,986 пъти в 1,688 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цец0 Вижте мненията
Когато тиквата ви назначи ракускито за собственик беше хубав...
Избяга с 200 и стана лош
ракускито отдавна не е собственик на Инса Ойл ,но както и да е. Лошото е че от рафинерията зареждат 90% от бензиностанциите в околията..... А горивото е с отвратително качество, бие магарешки дори
В 90% от времето зимата карам градско и зареждам само на Лукойл на SPS и бензин и газ, колата върви много добре и разхода ми е коренно различен за сметка на зареждане от инса или друга бензиностанция.
Отговори с цитат
  #1928  
Стар 21-02-2022
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,765
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,662 пъти в 2,345 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Мисля, че официално все още е той. Макар, че неофициално едва ли изобщо някога е бил....
Отговори с цитат
  #1929  
Стар 21-02-2022
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Високооктановият бензин на Инса в Пловдив е на нивото на стооктановия газпромски. Много добре работи мотора, с него, разходът е малко по-нисък от този с 95 октановите бълвочи. Същият е, като 95 октановия бензин в Гърция и Сърбия.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #1930  
Стар 21-02-2022
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,238
Благодари: 754
Получил благодарност:
1,366 пъти в 890 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
Пич не се изказвай за работи които си ги чел някъде във фейсбука!!!
Покажи ми капачка където пише октани те??!!! Октаните и цетаните ги пише в узер мануала към колата!










Ето как изглежда лепенката на Мерцедес като резервна част.....има дори и отметка за съдържанието на сяра в горивото:





Ето ти и линк, ако искаш да си купиш такава лепенка конкретно за БМВ:
https://www.hubauer-shop.de/de/hinwe...228571831.html


P.S.
Само ще те допълня, че тия "високо екологични" двигатели си работят много добре с нормалните и евтини масла, като 10W-40 и 5W-40 в страни, където "зелените еко-талибани" не определят начина на живот на човеците!!!
Най-вече с горива без био-бълвочи!
Пример: Повечето арабски държави, Африка и т.н.
Проблемите на съвременните бензинови двигатели идват от директното впръскване на бензина. Тия отлагания за които пишеш, са именно в следствие на това.
Производителите много ехидно са ти съобщили в книжката на колата, че на 60 000 километра "е препоръчително почистване"!!!
Естествено никой не го изпълнява и на 80-100 хиляди вече можеш да си направиш ремонтче за няколко хиляди евро!
Самото почистване струва в Германия около 2 000 евро, тук в България не знам.
Стрити на прах черупки от орехи, с които под налягане се чисти този нагар.

P.S. 2 Никога не съм имал Фейсбук или друга "социална" мрежа, камо ли да се образовам от там!
Та да те питам, дали случайно си чувал за т.нар. "Klopfsensor", който "незнайно" защо е монтиран на бензиновите коли....ей така само да оскъпи производството!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 21-02-2022 на 11:45
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, Бензин, бензиностанции, бензиностанциите, ГОРИВА, горивата, дизел, на, ПО, ЦЕНА, цената


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 79 (0 членове и 79 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честито! Нови цени на горивата! vaskonay Дъра-Бъра 8 16-02-2013 16:55
Протест за горивата Въйко Дъра-Бъра 44 27-02-2012 08:32
Отново намаление в цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 10-11-2010 20:26
Намаляват цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 22-07-2010 09:15
Цената на истината очаква първите мераклии ТИНТИН ДРУГИ 0 07-07-2009 15:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:14.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.