The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1581  
Стар 01-07-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,046
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,762 пъти в 986 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Същественото което прочетох, игнорирайки заглавието:
Цитирай:
прието решение, с което се предлага на министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията да бъде обсъдена възможността за изменение и допълнение

И още -
Цитирай:
Предложенията на КПКОНПИ са две да отпадне въвеждането на новите стикери (т.нар. „екостикери“) и да се отчете възможността за използване на вече изградените системи за автоматично разпознаване на регистрационните номера, както и съществуващите решения в областта на информационните технологии, за да се сведат до минимум публичните разходи и разходите на собствениците на автомобили, като така се избегне и дублирането на системи.

Тоест, стикера може да отпадне ако всичките тия предложения минат, но екокатегорията която налагат остава
Отговори с цитат
  #1582  
Стар 01-07-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ма нека остане Еко-категорията, ама за кво ще ми лепят стикерче по средата на стъклото!?

Най-добре е както предлагат - да се използват системите за разпознаване на номерата.

А това е предложение на Антикорупционната Комисия, а не на Сульо и Пульо или на някакви граждански сдружения. Затова, най-вероятно ще се приеме.
Отговори с цитат
  #1583  
Стар 01-07-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,046
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,762 пъти в 986 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Ма нека остане Еко-категорията, ама за кво ще ми лепят стикерче по средата на стъклото!?

Най-добре е както предлагат - да се използват системите за разпознаване на номерата.

А това е предложение на Антикорупционната Комисия, а не на Сульо и Пульо или на някакви граждански сдружения. Затова, най-вероятно ще се приеме.
Ама не е така - те не предлагат да отпадне, а предлагат да се обсъди! И още - на мене ми пише евро 15 на талона а те ще ми сложат евро 2 , обратното обаче няма да го направят - в талона пише евро две, те ще ми сложат ли евро 15 след като съм на газ и уреда им практически не измерва никакви изгорели газове ?
Отговори с цитат
  #1584  
Стар 01-07-2021
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,854
Благодари: 242
Получил благодарност:
904 пъти в 487 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Доколкото аз съм запознат, категорията по тази система ще се определя по време на прегледа - каквото показват уредите, такава категория ще се дава. Тя няма да е базирана на Евро категорията на автомобила. Именно поради всевъзможните манипулации, които ние обичаме да правим. Да не ги изреждам. Почва се от катализатора и се завършва с картата за работа на двигателя.
Отговори с цитат
  #1585  
Стар 01-07-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,046
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,762 пъти в 986 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Именно поради всевъзможните манипулации, които ние обичаме да правим. Да не ги изреждам. Почва се от катализатора и се завършва с картата за работа на двигателя.
Ама, те машините показват правилните показания отдавна Кви категории, кви карти на компютри кви 5 лева . На моя преглед обикновено си показва, че всичко е ток и жица... без значение дали е включена машината или не
Отговори с цитат
  #1586  
Стар 01-07-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По принцип не съм против да има контрол на замърсяването като в европейска столица, за каквато претендираме да сме.

Но съм против това стикерче по средата на стъклото. Точно там, зад огледалото имам един панел с камера за знаците и пътната маркировка, плюс детектора за дъжд. При мен стикерчето ще трябва да бъде лепнато по-надолу на стъклото, във видимата зона, а не зад огледалото.

Това ще ми отнеме от зрителното поле и няма да е естетично. Ако искам да не виждам пътя и да ми е естетично, ще си лепна някой плакат на Саманта Фокс.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Светия Дух за този полезен пост
111111 (01-07-2021), tedy58 (06-08-2021)
  #1587  
Стар 01-07-2021
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,238
Благодари: 754
Получил благодарност:
1,366 пъти в 890 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е, има го и в други медии!
https://www.mediapool.bg/tsatsarov-s...ews323650.html


Проблемът е, че лобисткия закон е приет на юруш от 80 души в последния ден на 44 НС и няма никакъв обществен дебат по него. С него се натоварват Пунктовете за ГТП с неизпълними задачи, които ще доведат до безброй дела срещу Автомобилната инспекция и държавата ще трябва да плаща неустойки!
Ето ви един безумен пример!
"Пункта трябва да притежава динамометричен ключ, който трябва да има онлайн връзка с контролиращия орган!"
Всеки сам да прецени за мозъчния капацитет написалите текста, а и на депутатите гласували този текст!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Вас за този полезен пост :
111111 (01-07-2021)
  #1588  
Стар 01-07-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Бе то вече хладилниците имат онлайн връзка с НАП, та динамометричния ключ ли няма да има?

Не е проблема в онлайн-връзката, а че "наш човек" трябва да лапне $$$.

Сега, в новия парламент, човека вече не е "наш" и му се развали далаверата.
Отговори с цитат
  #1589  
Стар 12-07-2021
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,369
Благодари: 2,633
Получил благодарност:
1,764 пъти в 896 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Някой зареждал ли е дизел на тази бензиностанция, отзиви?

__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #1590  
Стар 24-07-2021
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,854
Благодари: 242
Получил благодарност:
904 пъти в 487 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аас Вижте мненията
Ново 20 от мен. Тъй като писах, че ще пълня на Еко да пробвам и днес ми светна лампата трябваше да заредя. Отказах се от Еко да ходя и тъй като когато и да мина през ОМВ Красна Поляна (Пробива, Гюешево) винаги е пълно с коли за разлика от шела и лукойла на ъгъла пък и екото отгоре... нещо ми прещрака главата и викам ще пълня от ОМВ-то за проба, ама направо MaxMotion. Та тъй като съм решил да зареждам на Газпром, но ще мога чак уикенда заредих за 50 лв.
Ами какво да ви кажа, още с тръгването гледам борда изписа 17/100 викам си какво стана. С излизането от бензиностанцията по баира нагоре колата полетя. Не дава да и натиснеш газта и върви здраво. На 2ра, 3та с ниска скорост с обикновения шел ми заглъхваше и нямаше сила.
Сега направо излита, все едно от 136к стана 170к.с.

До сега бях чел коментари за горива и т.н и не вярвах на написаното, но разлика има и то голяма. Други пък пишат няма разлика между обикновен и премиум дизел. Мога да кажа от личен опит има и то голяма.Все едно бях дръпнал ръчна или спъната кола както се казва.
Та това е от мен. Някой, ако иска да пробва ей така за проба ОМВ, нека пробва точно този обект винаги е пълно с коли и да зареди при светната лампа да няма от стария боклук много. Доволен съм от тоя МаксМоушън, само където е доста скъп. А и силно се съмнявам, че разхода ще е малко, защото това дърпа яко и ще харчи, няма как.
И още нещо, някои сипваме добавки и т.н аз също го правех сипвам от Петрол обикновен бам добавка Лики Моли или бардал и какво нищо общо с MaxxMotion. Не е същото, защото съм го пробвал, ами колата не е летяла така. Но стига хвалби, а който иска да го пробва. Не съм вярвал, че има такава разлика, мислех, че е маркетинг само да взимат 30,40 ст отгоре, но явно сипват от оная зелена течност и горивото е друга бира.
Повлиян от това мнение, неотдавна реших и аз да направя същото зареждане, още повече, че въпросната ОМВ бензиностанция ми е в квартала. В резервоара имах около 30 л. друго гориво, налях 30 л. ОМВ Макс Моушън, стана карашик 50:50.

Пътувах Сф - Бс. Поставих рекорд по нисък разход, като в Бс влязох на среден разход 5,3. Никога преди не ми се беше случвало. Аз не карам бързо, да речем 130, пътувах сам.

Мотах се в Бс две седмици, изхарчих горивото. Викам си, щом е така, пак от същото. И напълних целия резервоар до горе с Макс Моушън, да речем близо до 100% само такова гориво, без смески. Но, в случая се наложи да сложа добавка, 150 мл. флакон на VW за дизел.

Бс - Сф пътувахме трима, с багаж, по нагорнището. Мислех си, че щом в обратната посока съм влязал на 5,3, до Сф може да стигна 5,8, като се надявах да е до 6,0, тъй като иначе го правя 6,1.

Е, като видях, че в Сф влязаох на 5,0, което е по-ниско от посоката към морето, не можах да повярвам. Бс - Сф среден разход 5,0. Немислимо досега за мен. 140 коня, двигател на VW, иначе Мицубиши Лансер.

Накратко, това гориво Макс Моушън е някакво нереално за мен, засега. Имах известни проблеми със студения старт, днес гледам, че след едноседмично стоене на място, колата запали без да трепне и без да изпуши дори езиче. Смятам да продължа с това гориво. Да, скъпо е, но с него колата върви се държи по друг начин.

За да не отдам всичко само на горивото, ще споделя, че в последните месеци бяха почистени резервоарът, дросел клапата, ЕГР клапанът, бяха сервизирани дюзите и турбото. Ремъкът беше презацепен по стандарт.

Също така, затвърждават се наблюденията ми, че без добавка при мен някъде нещо засъхва или друго се прецаква и почва неравномерен ход при студен старт и пушене до достигане на работна температура. Възможни са много обяснения за това, но изглежда ще трябва да продължа да ползвам добавка BDC постоянно.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, Бензин, бензиностанции, бензиностанциите, ГОРИВА, горивата, дизел, на, ПО, ЦЕНА, цената


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 74 (0 членове и 74 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честито! Нови цени на горивата! vaskonay Дъра-Бъра 8 16-02-2013 16:55
Протест за горивата Въйко Дъра-Бъра 44 27-02-2012 08:32
Отново намаление в цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 10-11-2010 20:26
Намаляват цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 22-07-2010 09:15
Цената на истината очаква първите мераклии ТИНТИН ДРУГИ 0 07-07-2009 15:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:39.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.