The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

 
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 18-01-2020
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,204
Благодари: 1,306
Получил благодарност:
6,165 пъти в 2,566 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране Проект дрон

Здравейте колеги!
Отдавна исках да отворя подобна тема в нашия форум. При интерес лесно може да се отдели в собствен раздел.
Форумът ни е доста посещаван от хора с всякакъв опит и занимания, затова нека всеки, който е мераклия на въпросните хвърчалки и има желание, да сподели своя опит в тази тема.

Ще започна първи
Преди две години беше ме обзел ентусиазма по дроновете, тогава закупих един катострофирал DJI Phantom първо поколение (винаги съм се радвал много повече, като възстановя нещо счупено, отколкото да го купя наготово. Независимо, че в повечето случаи този вариант не е рентабилен). Та обратно към темата, тогава бях набелязал какво трябва да набавя, като части за да го възстановя, но така и не ми остана време.
Тези дни проекта е отново на дневен ред, (може би защото децата откриха кутията с чарколяци и аз поех ангажимент до пролетта да го вдигнеме това квадрокоптерче във въздуха).

Първа фаза от проекта ще е просто да се осъществи полет на видимо разтояние, а в последствие ще се подбират, люлка (gimbal) и телеметрия (полетна с OSD и панорамна за снимане на пейзажи).

Започна се отново едно четене, пресмятане...
Основното е разбира се как да се удължи полетното време, респективно по-оптимална батерия размер/капацитет. На Phantom 1 оригиналната батерия е 2200mA следователно и предвиденото място е малко.


Така или иначе едното рамо на моя дрон е счупенo и ми трябва нов корпус, затова поръчах корпус от второ поколение Phantom, там отвора е по-голям и с преработване на затварящия капак, може да се побере батерия 5200-5600mA.



Следващата стъпка бе да поръчам хубаво балансирано зарядно за LiPo батерии (с това компромис не трябва да се прави, защото тези батерии правят чудеса при неправилно експлоатиране)
Като дойде батерията и зарядното, ще диагностицирам полетния контролер, който за щастие при този модел дрон е външен NAZA m-lite контролер, демек лесно може да бъде заменен при нужда и дори префлашнат с FW на по-високия клас NAZA V2 (което смятам и да направя).
Това е до този момент, като дойдат чарколяците и ги асемблирам, ще пиша пак.
Ще се радвам да чуя отзиви от колеги със същата краста, колкото са по-къстам нещата, толкова по-добре: тип моторчета, контролери, полетни компютри, перки, батерия (колко елемента, с какво максимално отдаване на ток) и не на последно място телеметрията (приемник, предавател, OSD, люлки (статични, управляеми), външни action камери) и т.н.


__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на дрим за този полезен пост
register (19-01-2020), ЗЗлатев (18-01-2020), торррррр (18-01-2020)
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
дрон, дронове, Проект


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проект с учебна цел Атанас Георгиев КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 10 07-07-2018 11:10
Проект за HTS Brian Домашен майстор 1 05-06-2015 23:49
Проект ААФ Титан за 91/900/9000 :) Veskop IPBOX 8 21-09-2011 23:36
ЕК се отказа от проект за развитие на Symbian ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 26-05-2011 13:05
trock.bg – нов проект на T-Rock Media ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 20-05-2011 15:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:46.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.